Undian peringkat 32 Liga Europa akan melibatkan 8 pasukan yang tersingkir daripada saingan Liga Juara-Juara (UCL).

Empat pasukan yang tersingkir daripada saingan UCL (four best third-ranked) akan diletakkan bersama kumpulan yang menjuarai kumpulan saingan Liga Europa (EUL).



Kumpulan Juara (termasuk empat pasukan daripada UCL) - 16 pasukan :


Bil. Kumpulan Juara Negara
1 A Villarreal Sepanyol
2 B Dynamo Kyiv Ukraine
3 C Braga Portugal
4 D AC Milan Itali
5 E Atalanta Itali
6 F Lokomotiv Moskva Rusia
7 G Plzeň Czech
8 H Arsenal England
9 I Salzburg Austria
10 J Athletic Club Sepanyol
11 K Lazio Itali
12 L Zenit Rusia
13 UCL Atlético Madrid* Sepanyol
14 UCL CSKA Moskva* Rusia
15 UCL Leipzig* Jerman
16 UCL Sporting CP* Portugal

Manakala empat lagi pasukan yang tersingkir daripada saingan UCL (third-placed) akan diletakkan bersama kumpulan Naib Juara diperingkat kumpulan saingan Liga Europa (EUL).

Kumpulan Naib Juara (termasuk empat pasukan daripada UCL)  - 16 pasukan:


Bil. Kumpulan Juara Negara
1 A Astana Kazakhstan
2 B Partizan Serbia
3 C Ludogorets Bulgaria
4 D AEK Athens Greece
5 E Lyon Perancis
6 F København Denmark
7 G FCSB Romania
8 H Crvena zvezda Serbia
9 I Marseille Perancis
10 J Östersund Sweden
11 K Nice Perancis
12 L Real Sociedad Sepanyol
13 UCL Spartak Moskva* Rusia
14 UCL Celtic* Scotland
15 UCL Napoli* Itali
16 UCL Dortmund* Jerman

Tarikh dan waktu undian


Undian akan diadakan pada 11 Disember jam 1 petang waktu Central European Time (CET) ataupun lebih kurang jam 8 malam (11 Disember) waktu Malaysia bertempat di House of European Football di Nyon, Switzerland.

Dan selepas itu proses undian bagi UEFA Champions League pusingan ke-16 akan dijalankan.

Pasukan lawan
Pasukan yang diundi tidak akan bertemu dengan pasukan yang sama (pernah bertemu) pada peringkat kumpulan sebelum ini dan pasukan ini juga tidak akan bertemu dengan pasukan daripada persatuan negara yang sama.

Jadual perlawanan
Tarikh Pusingan
15/02/18 round of 32, first leg
22/02/18 round of 32, second leg
23/02/18 round of 16 draw
08/03/18 round of 16, first leg
15/03/18 round of 16, second leg
16/03/18 quarter-final draw
05/04/18 quarter-finals, first leg
12/04/18 quarter-finals, second leg
13/04/18 semi-final and final draw
26/04/18 semi-finals, first leg
03/05/18 semi-finals, second leg
16/05/18 final (Stade de Lyon, Lyon)

Ini bermakna Arsenal berpeluang untuk berjumpa dengan salah satu pasukan daripada 15 pasukan yang menduduki kumpulan Naib Juara kecuali Crvena zvezda (Red Star Belgrade) yang menduduki satu kumpulan pada peringkat kumpulan (Kump.H) bersama Arsenal.

Pasukan pilihan anda untuk bertemu Arsenal


Pasukan manakah pilihan anda untuk bertemu Arsenal

Dortmund
Ludogorets
Napoli
Lyon
Marseille
Celtic
Other
Please Specify:
created here

Post a Comment

Previous Post Next Post