Senarai pengurus Arsenal

Harry Bradshaw menjadi pengurus The Gunners selepas meninggalkan Burnley pada tahun 1899 ketika pasukan itu masih dipanggil Woolwich Arsenal.

Senarai pengurus Arsenal dari 1894 hingga kini.

Dikemaskini Mei 2021.

Tempoh Pengurus Warganegara
22/12/2019 - 30/06/2023 Mikel Arteta Sepanyol
29/11/2019 - 21/12/2019 Freddie Ljungberg Sweden
01/07/2018 - 28/11/2019 Unai Emery Sepanyol
01/10/1996 - 30/06/2018 Arsène Wenger Perancis
14/09/1996 - 29/09/1996 Pat Rice Ireland Utara
13/08/1996 - 13/09/1996 Stewart Houston Scotland
15/06/1995 - 11/08/1996 Bruce Rioch Scotland
22/02/1995 - 14/06/1995 Stewart Houston Scotland
14/05/1986 - 21/02/1995 George Graham Scotland
23/03/1986 - 13/05/1986 Steve Burtenshaw England
17/12/1983 - 22/03/1986 Don Howe England
09/07/1976 - 16/12/1983 Terry Neill Ireland Utara
20/06/1966 - 04/05/1976 Bertie Mee England
01/05/1962 - 13/06/1966 Billy Wright England
21/06/1958 - 30/04/1962 George Swindin England
25/10/1956 - 19/05/1958 Jack Crayston England
02/06/1947 - 24/10/1956 Tom Whittaker England
28/05/1934 - 31/05/1947 George Allison England
07/01/1934 - 27/05/1934 Joe Shaw England
11/06/1925 - 06/01/1934 Herbert Chapman England
25/05/1919 - 16/05/1925 Leslie Knighton England
19/04/1915 - 24/05/1919 James McEwen England
10/02/1908 - 13/04/1915 George Morell Scotland
01/05/1904 - 09/02/1908 Philip Kelso Scotland
30/06/1899 - 30/04/1904 Harry Bradshaw England
21/02/1899 - 29/04/1899 Arthur Kennedy England
01/03/1898 - 16/02/1899 William Elcoat England
01/07/1897 - 10/03/1898 Thomas Mitchell Scotland
01/07/1894 - 31/03/1897 Sam Hollis England

Post a Comment